Czym do pojechać do ślubu?

Jechać samemu, czy może z kierowcą?

Porady
27. 11 2020
Czym do pojechać do ślubu?

Czym do ślubu?

Klasyczna limuzyna, piękny roadster, a może zabytkowy pojazd z początku XX wieku? Pomysłów na to, czym jechać do ślubu jest tyle, ile par młodych. Warto wybrać ten, z którym się najbardziej utożsamiamy i cieszyć się niezapomnianymi wspomnieniami, jakie daje dojazd do kościoła, urzędu stanu cywilnego oraz do lokalu, w którym odbywa się przyjęcie weselne.

Ilość pojazdów do wynajęcia jest obecnie największa. Wpłynęła na to przede wszystkim „moda” na youngtimery i klasyki. Do trudnych, aczkolwiek przyjemnych decyzji należy między innymi wybór weselnego pojazdu. Podczas gdy wiele elementów ceremonii ślubnej na niemal każdym weselu wygląda podobnie, oryginalne auto pozwala wyróżnić się na tle pozostałych młodych par i sprawić, że wasz ślub na zawsze pozostanie w pamięci gości.

 

Jedziemy sami!

Odważne pary stawiają przede wszystkim na to, by prowadzić auto samemu, bez kierowcy i szofera. Do tego idealnie nadają się klasyczne roadstery, dwuosobowe z otwieranym dachem. Auta te są jedyne i wyjątkowe. Przepiękne sylwetki i charakterne silniki. Jazda roadsterem ma to do siebie, że ile razy by się nim nie jechało, za każdym razem odczucia są fenomenalne – powiew wiatru i „smakowanie” zapachów otaczającego Was świata. Tylko Ty i Twoja ukochana osoba. Zatrzymajcie się po drodze i spójrzcie w górę – poczujecie, że świat stoi u Waszych stóp, poczujecie wszechogarniającą WOLNOŚĆ!

 

Kierowco, prosimy pod kościół!

Najbardziej popularną formą wynajmu samochodów do ślubu jest opcja z szoferem. Zdecydowana większość właścicieli swoich klasyków nie udostępnia ich bez kierowcy. Samochody retro to opcja dla tych, którzy cenią sobie oryginalność i lekką nutkę ekstrawagancji. Podróż takim pojazdem wygląda niezwykle elegancko, a z uwagi na swoją rzadkość, zalicza się do bardziej awangardowych pomysłów. Zabytkowe samochody, poza tym, że są piękne, pozwalają także poczuć dawnego ducha motoryzacji i doskonale sprawdzają się podczas organizowania przyjęć weselnych w stylu rustykalnym.

 

 

No dobra, wszystko fajnie, ale ile to kosztuje?

Ceny wynajmu zależą głównie od formy wypożyczenia. Najdroższy będzie wynajem samochodu, gdzie para młoda będzie kierować samemu. Tutaj dochodzi również czas trwania wypożyczenia. Ze swojego doświadczenia wiem, że wypożyczenie klasyka na kilka godzin, by móc poprowadzić go samemu może kosztować od 1000zł w górę. Należy wspomnieć, że często do tych kosztów dojdzie koszt dostarczenia auta w miejsce docelowe.

W przypadku samochodów z szoferem tutaj ceny startują od niższych wartości. Przejazd popularnymi youngtimerami typu Mercedes W123, czy też polskimi królami szos jak Fiat 125p zaczyna się od 500zł w zależności od ilości godzin potrzebnej na wszystkie przejazdy.

Mimo mocno napiętego planu weselnego, warto znaleźć chwilę czasu, by w ramach wynajmu skorzystać z okazji i popełnić pamiątkową sesję zdjęciową :)

Zobaczcie, czy w Waszej okolicy nie ma ciekawych klasyków na wynajem -> Sprawdź - iklasyki.pl / WYNAJEM

 MH

 

źródło zdjęć:
https://danieletorella.com
https://www.facebook.com/LuigiFiat500/